Brak czasu to kiepska wymówka ale niestety jest to na dzień dzisiejszy moja jedyna wymówka 🙂 w związku z tym, że nadal nie ma wpisu ze słodkościami. Ale obiecuję poprawę 🙂 Dzisiaj natomiast chciałabym odpowiedzieć na jedno z najczęściej pojawiających się w pytań w związku z produktami, które tworzymy, a mianowicie z drewnianym dodatkami do domu. O ile z deskami do krojenia nie ma problemu bo wszyscy wiedzą do czego służą, o tyle z misami już jest 🙂  Pytanie najczęściej brzmi: “a do czego właściwie można to wykorzystać”. Postaram się to prosto pokazać na wszystkich zdjęciach poniżej, na przykładzie misy, kształtem przypominającej korytko.

Pisząc o misie drewnianej w pierwszej kolejności nasuwa mi się wizja serwowania w niej ciasta. Na zdjęciu powyżej widać akurat prawie całą roladę, ale w ten sam sposób można zaserwować praktycznie każdy rodzaj ciasta. Jeżeli nie w całości to pokrojony już na kawałki. No może z wyjątkiem tortu, jemu należy się po prostu patera.

misa drewniana
Misa drewniana z ciastem

Jestem tez zdania, że w ten sposób można zaserwować też inne słodkości: rogaliki, kruche ciasteczka, bułki drożdżowe, praliny czy po prostu jakiekolwiek cukierki. A przy okazji ten sposób podania wygląda naprawdę pięknie.

Misa drewniana na owoce

Właściwie nie wiem dlaczego owoce przyszły mi na myśl dopiero w drugiej kolejności skoro są chyba najczęstszym atrybutem związanym z misą drewnianą 🙂 Owoce leżące w takiej misie wyglądają bardzo estetycznie i nie muszą stać na stole ani stoliku kawowym. Może być to jakiekolwiek miejsce w domu: niska komoda czy wolny blat w kuchni. Ponadto oprócz owoców w misie znajdzie się również miejsce na warzywa. Pomidory też będą się w niej pięknie prezentować.

misa drewniana
Przekąski i misa drewniana

Pozostając w tematyce warzyw lub po prostu przekąsek. Na zdjęciu prezentuję akurat jedne z najzdrowszych przekąsek czyli suszone pomidory oraz jabłka (Ps. prezentowane na zdjęciu to firma AMKEZ food – szczerze polecam). Z misy będzie się też świetnie podjadać samodzielnie zrobione chipsy z jarmużu czy bananów. A w ostateczności też zwykłe chipsy, paluszki, orzeszki czy inne umilacze filmów 🙂

Misa drewniana
Misa drewniana do dekoracji

Jedna z najbardziej obszernych funkcji jakie może spełniać drewniana misa to funkcja dekoracyjno – ozdobna. I tutaj już hulaj dusza piekła nie ma 🙂 Tak mi się jakoś skojarzyło 🙂 Misę możecie dostosować do pory roku lub okazji którą akurat celebrujecie np. święta czy urodziny. Jako dodatek można użyć wszystko co posiadacie akurat pod ręką: od kamieni,gałązek sosny, szyszek poprzez ususzoną lawendę, kwiaty lub zioła na muszlach i morskim piasku kończąc. Może posłużyć również za mały lampion w którym poukładacie świeczki.

Misa drewniana z suszoną lawendą
Ozdoba świąteczna w misie drewnianej

Ja akurat tego nie preferuję, ale możecie w misie serwować sałatki czy obiad na ciepło typu knedle ze śliwkami.

Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłam wam użyteczność drewnianej misy na przykładzie korytka. Zarówno po nie jak i po inne kształty zapraszam do sklepu  Sklep10x.pl

A więcej inspiracji znajdziecie na moim instagramie: Misy i deski drewniane

pozdrawiam

Justyna