Dziś wpis nie kuchenny ale za to z wieloma zdjęciami. W zeszłym miesiącu otworzyłam sklep internetowy i chciałabym wam przybliżyć produkty, które tworze. Nie uciekaj!!! 🙂 Nie będzie to żaden wpis reklamowy, w którym bym tylko chwaliła i wciskała swoje produkty. Uważam, że generalnie drewniane wyroby są piękne oraz ponadczasowe i dlatego warte są naszej uwagi. Znam jednak wiele osób, które zwyczajnie nie wiedzą jak takie produkty wykorzystać w domu. Dlatego mam dziś dla Was garść inspiracji, a jeżeli przy okazji spodoba się wam jakiś produkt to będzie mi po prostu bardzo  miło.

Drewniane dodatki
Głęboka misa potrójna

Pierwsze deski oraz misy jakie wystawiłam na sprzedaż są z rodzimego drewna: czereśniowego. Jest on bogato usłojony i i ma intensywny kolor, dlatego naprawdę pięknie prezentuje się na stole. Obecnie eksperymentuję już z dębęm, z którego powstały podkładki, a w przyszłości chciałabym wykorzystać również drewno jesionowe oraz orzech. Na zdjęciu poniżej są podkładki wykonane z 2 różnych rodzajów drewna. 3 dolne to czereśnia, a trzy górne to dąb. Widać inną fakturę, niestety nie udało mi się uchwycić różnicy w kolorach.

Podkładki czereśniowe oraz dębowe

Drewniane misy pięknie wyglądają jako dekoracja stołu. Można je wykorzystać do ułożenia na nich ozdób lub tego co mamy w planach zaserwować: przystawek, przekąsek czy owoców:

Korytko jako ozdoba stołu
Drewniana misa poczwórna z pysznymi smakołykami
Ręcznie robiona drewniana misa podwójna jako dekoracja

Misy drewniane lub deski od zawsze kojarzone były głównie z jedzeniem. Ale ich zastosowanie jest szersze niż nam się wydaje. Nie wiem czy wiecie ale w zeszłym roku zaczęłam robić na drutach i właśnie w misach trzymam moje motki, żeby w trakcie dziergania nie “uciekały” mi po całym pokoju.

Wykorzystanie drewnianej misy

Wracamy do stołu, ale nie do jedzenia. Zazwyczaj układamy sztućce obok talerzy. Ja jednak lubię szukać innych, ciekawych rozwiązań i ostatnio na obiedzie rodzinnym łyżeczki do kawy i herbaty oraz widelczyki do ciasta podałam właśnie na misie drewnianej. Efekt był naprawdę bardzo ciekawy:

Sposób na podanie sztućców

Oczywiście można takie misy wykorzystać bardzo tradycyjnie, czyli zwyczajnie ułożyć w nich owoce lub zaserwować przekąski, te bardziej zdrowe jak np. orzechy lub te mniej zdrowe jak chipsy czy krakersiki. Pięknie będzie wyglądać również śniadanie i świeże pieczywo w drewnianej misie:

Korytko drewniane z owocami i nasz fartuszek kuchenny
Drewniane dodatki
Głęboka, drewniana misa potrójna
Pieczywo podane w ręcznie robionej misie drewnianej

Asortyment będę powiększać sukcesywnie, ponieważ nie każdy mój pomysł udaje mi się szybko zrealizować i muszę dać sobie więcej czasu. O tym jak powstają drewniane deski już wam kiedyś pisałam, ale i tak pozwolę sobie przybliżyć Wam miejsce w którym powstają:

Przy pracy

Zapomniałam jeszcze powiedzieć o całej gamie podkładek pod kubki, która jest w ofercie, a przydadzą się one wszędzie, gdzie nie chcecie odkładać gorących kubków bezpośrednio na powierzchnię blatu, stolika czy stołu:

Świrszczypołek prezentuje podkładki
Kwadratowa podkładka
Nowe sześciokątne podkładki można układać w dowolne wzory

Wybór desek drewnianych też jest nie najmniejszy: od małych po duże. Otrzymaliśmy już nawet pewne malutkie wyróżnienie, które jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ wiem, że nasze deski się podobają i że moja praca została dostrzeżona. Drugie zdjęcie poniżej to zdjęcie Malwiny z bloga Filozofia Smaku gdzie nasze produkty załapały się na wyróżnienie: “Naj Lipca” 🙂

Wybór desek jest dość duży
Autor zdjęcia: Malwina z bloga Filozofia Smaku a w roli głównej nasze deski

Jeżeli dobrnęliście do końca i macie ochotę obejrzeć produkty w sklepie to serdecznie Was zapraszam (wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej). A jeżeli nie, to mam nadzieję, że zainspirowałam Was chociaż którymś zdjęciem do dekorowania stołu drewnianymi dodatkami.

pozdrawiam serdecznie

Justyna