Bez kategorii/ Dolina pałaców i ogrodów dolnyśląsk/ Karkonosze i Sudety atrakcje/ ZAMKI I PAŁACE

Zamek Książ

ZAMEK KSIĄŻ INFORMACJE OGÓLNE

Tel.:+48 74 66 43 834, E-mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl, FB: Zamek Książ www: Zamek Książ Zwiedzanie Punkt obsługi klienta czynny od 08.00 do 16.00 w dni robocze weekendy i przez cały rok

DOJAZD

Adres: ul. Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych – Zamek

ul. Wrocławska 158 – Palmiarnia

Na terenie zamku znajduje się parking dla zwiedzających, oddalony 900 m od zamku, parking dla niepełnosprawnych oraz parking dla gości hotelowych. Parking dla zwiedzających to jakieś 10 minut spacerkiem przez piękny park. Wszystkie parkingi są płatne (10 zł za samochód osobowy)

Dodatkowo do zamku można dojechać komunikacją miejską, autobusem linii nr. 8. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić rozkład ponieważ nie każdy autobus tej linii zatrzymuje się pod zamkiem.

zamek książ dojazd

zamek książ dojazd

GODZINY OTWARCIA

Od kwietnia do października: pn – pt 9-17, a sobota i niedziela 9-18

Od listopada do marca: pn – pt 10-15, a w soboty i niedzielę 10-16.

Zamek zamknięty jest w największe święta: pierwszy dzień świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia, w dzień Wszystkich Świętych oraz w Nowy Rok.

CENNIK

Na zamku można wybrać kilka różnych tras zwiedzania. Mamy również opcję zwiedzania z przewodnikiem lub bez. Opcję zwiedzania w innym języku lub zwiedzanie nocne. !!!Przyjmijmy, że skrót „BN” to bilet normalny, a „BU” to bilet ulgowy, natomiast dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie

Standardowy cennik z przewodnikiem:

  • od Piastów do tajemnic II wojny światowej + palmiarnia (z tym że palmiarnia bez przewodnika) 39 zł BN i 29 zł BU
  • Książańskie podziemia: 29 zł BN i 24 zł BU
  • Książańskie podziemia + zamek bez przewodnika: 45 zł BN i 35 BU

Standardowy cennik bez przewodnika:

  • Zamek + palmiarnia + tarasy (tarasy są czynne od kwietnia do września): 35 zł BN, 25 zł BU
  • Zamek + palmiarnia + tarasy (tarasy są czynne od kwietnia do września) + stadnika: 39 zł BN, 29 zł BU
  • Tarasy + palmiarnia: 21 zł BN, 11 zł BU
  • Wałbrzych Explore czyli Zamek + palmiarnia + tarasy + Stara Kopalnia + Muzeum Porcelany: 52 zł BN i 37 zł BU

Dodatkowo w ofercie mamy również zwiedzanie nocne odbywające się zazwyczaj w piątki lub soboty (terminy ogłaszane są zawsze na stronie pod koniec miesiąca). Trwa 90 minut i odbywa się tylko z przewodnikiem. Cena od osoby: około 50 zł

Można zorganizować również wejścia grupowe oraz sesje zdjęciowe. Wszystko po uprzednim skontaktowaniu się z biurem obsługi.

WAŻNE!!! Bilety oprócz kas biletowych można nabyć na stronie zamku w zakładce „Kup bilet online”. Takie bilety są zazwyczaj o około 5 zł tańsze od biletów kupowanych na miejscu. Jednocześnie omijamy w ten sposób kolejki, ponieważ standardowy czas oczekiwania do samej kasy to uwaga około 60 minut!!!

WAŻNE2!!! Na zamku często organizowane są imprezy okolicznościowe takie jak np. Festiwal Kwiatów czy Festiwal Tajemnic. Należy wówczas dokładnie zapoznać się z cennikiem ponieważ najczęściej ulega on w takie dni zmianie. Również samych odwiedzających jest wówczas dużo więcej.

Podziemia zamku Książ

16 października 2018 roku została udostępniona dla turystów trasa: „podziemia zamku Książ” czyli tunele położone około 50 metrów pod samym zamkiem. Tunele mają około pół kilometra długości. Osobiście jeszcze ich nie zwiedziłam dlatego ten wpis na pewno zostanie w przyszłości zaktualizowany.

Ceny podałam powyżej podziemia są podpisane jako: Książańskie podziemia. Zwiedzanie trwa 45 minut

Zapraszam tez do zapoznania się z aktualnym Kalendarzem Imprez

zamek książ

Brama wjazdowa widziana z komnat zamku

Osobiście miałam okazję odwiedzić ten zamek dwa razy. Raz przy okazji festiwalu kwiatów i raz przy okazji festiwalu tajemnic. Obydwa bardzo mi się podobały. Mają jednak swoje plusy i minusy. Zacznę od gorszej strony mianowicie frekwencja odwiedzających. Jest ona tak duża, że zamiast spokojnie oglądać zamek i instalacje tam zamontowane, skupiamy się na tym żeby na kogoś nie nadepnąć 🙂 Na prawdę takie zwiedzanie nie należy do przyjemności. Z drugiej strony uważam, że komnaty na zamku są dość puste (oprócz kilku wyjątków), dlatego fajnie, że przy okazji festiwalów można zobaczyć coś więcej.

zamek książ festiwal kwiatów

Komnaty podczas festiwalu kwiatów

zamek książ festiwal kwiatów

Zamek Książ zachwycił mnie z zewnątrz. Park prowadzący do niego robi ogromne wrażenie. Jest olbrzymi i bardzo zadbany (niestety nie zrobiłam zdjęć). Aż ma się tam ochotę spacerować 🙂 Również sam zamek z zewnątrz jest odremontowany i wygląda naprawdę imponująco. Natomiast jeżeli chodzi o wnętrza to moim faworytem nadal pozostaje Zamek Czocha.

zamek książ ogrody

Ogrody zamkowe

Historię zamku przedstawiają fotografie oraz obrazy ze szczegółowymi opisami

Festiwal tajemnic

zamek książ festiwal tajemnic

Festiwal tajemnic potrafi przenieść do innych czasów

Miłego zwiedzania

Pozdrawiam

Justyna

PS. Zdjęcie tytułowe zostało pobrane z oficjalnej strony Zamku Książ, a autorem fotografii jest: „Earlybird”

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

dwa × cztery =