Bez kategorii/ Karkonosze i Sudety atrakcje/ KARKONOSZE I SUDETY ATRAKCJE

TimeGates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze

Time Gates Bramy Czasu

TimeGates Bramy Czasu INFORMACJE OGÓLNE

Kom. +48602171469, Email: biuro@timegates.pl, www: timegates.pl

DOJAZD

Time Gates – Bramy Czasu ul. Chełmońskiego 3 58-508 Jelenia Góra

Atrakcja turystyczna TimeGates – Bramy Czasu. Znajduje się na obrzeżach Wzgórza Kościuszki w Jeleniej Górze, co oznacza, że z centrum dojdziecie tu w około 15 minut. I taką formę komunikacji bardzo wam polecam, ponieważ nie jest łatwo w okolicach obiektu zaparkować. A jeżeli już się wam uda to w 99% parkingi są płatne.

Time Gates – Bramy Czasu znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Karkonoskiego. Wiec gdybyście mieli za dużo czasu polecam zwiedzić oba obiekty 🙂

GODZINY OTWARCIA

Bramy czasu są otwarte codziennie w godzinach od 10 do 18.00 (z wyjątkiem miesięcy zimowych czyli listopad do kwietnia gdzie otwarte są do 17)

Do obiektu wchodzi się tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Czas oczekiwania uzależniony jest on ilości chętnych. Jednak nie dłużej niż 30 minut.

CENNIK

Bilet normalny – 19zł Bilet ulgowy – 15 zł Pokaz szalonego naukowca – 10 zł Bilet dla grup zorganizowanych oraz karta dużej rodziny – 10 zł

Time Gates Bramy Czasu
Time Gates Bramy Czasu

Jelenia Góra nie jest ogromnym miastem ale ma w sobie spory potencjał, który odkryła Kamiennogórska grupa ARADO Fabyka Historii. Dopóki nie powstał tu obiekt TimeGates Bramy Czasu to nawet nie wiedziałam, że mamy w mieście podziemia i to tak duże.

Jeleniogórskie podziemia
Jeleniogórskie podziemia

Okazuje się, że powstały one już w 1852 roku i mają za sobą dość długą tradycję. Nie będę wam zdradzać historii. Ale muszę zaznaczyć, że jako nastoletni „podlotek” chodziłam tam na dyskoteki i wtedy przez głowę mi nie przeszło, że 15 lat później będę tu zwiedzać około 2 kilometrów podziemnych szlaków.

Bramy Czasu w Jeleniej Górze
Bramy Czasu w Jeleniej Górze

Ale wracając do samego obiektu. Jest tam zimno więc ubierzcie się ciepło 🙂 Ogromną atrakcją jest cewka Tesli, która wytwarza niesamowite napięcie, w dodatku w rytm muzyki 🙂 To jest nasza Brama Czasu. Następnie przenosimy się się w świat historii, bardzo fajnie opowiadany przez przewodnika.

Jedyna w Polsce makieta pociągu pancernego 1:1
jelenia góra atrakcje
Poszczególne stacje

Nie będę zdradzać szczegółów ale muszę wam jedno polecić, zwłaszcza jak jesteście z dziećmi. Chociaż mnie to tez zainteresowało, czyli pokaz Małego Chemika. Jest to dodatkowo płatne ale naprawdę warte zobaczenia. Dowiadujemy się co można zrobić z ciekłym azotem 🙂

atrakcje w Jeleniej Górze
pokaz Małego Chemika
TimeGates Bramy Czasu
pokaz Małego Chemika

Jak dla mnie bardzo fajna atrakcja, której w tym mieście brakowało. Zaznaczę, że w trakcie zwiedzania można kupić sobie pamiątki. Jest również dostępna toaleta.

Na prawo czy na lewo…..????

Polecam i pozdrawiam

Justyna

PS. Wpis nie jest sponsorowany.

PS.II Zdjęcia nie są najlepszej jakości. Niestety po ciemku nie udało się tego uchwycić inaczej 🙂

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

szesnaście − osiem =