Bez kategorii/ GDZIE ZJEŚĆ W JELENIEJ GÓRZE I OKOLICACH/ Karkonosze i Sudety atrakcje

Dobra kawa w Jeleniej Górze? – KUKUTU CAFE !!!

Ostatnio opisywałam wam, moim zdaniem, najlepszą pizzerie w mieście (wpis znajdziecie tutaj), a dziś chciałabym wam przedstawić coś zupełnie innego. Kukutu Cafe bo o tym miejscu będzie wpis, to jak nazwa wskazuje miejsce w którym można napić się kawy, ale nie tylko. Celowo pisze miejsce, ponieważ nie jest to ani typowa kawiarnia, ani typowa restauracja, chociaż można tam wypić kawę z pysznym ciachem jak i zjeść domowej roboty pierogi. Kukutu Cafe to po prostu miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i gdzie naprawdę można się na chwilę zatrzymać i pozbierać myśli.

Przekraczając próg Kukutu Cafe nie wchodzimy do lokalu, mamy wrażenie, że wchodzimy do czyjegoś salonu, w którym ktoś zapomniał posprzątać 🙂 Ale jest to pozytywne wrażenie, które wywołują głównie krzesła: chyba każde jest innego rodzaju. Bardzo dobrze będą czuły się tu mamy z małymi dziećmi, a w szczególności same dzieci, dla których przeznaczony jest specjalny kącik zabaw. Nawet toalety są w tym celu specjalnie przyszykowane: dopiero gdy umyłam ręce w dziwnie pochylonej pozycji, zauważyłam, że obok jest umywalka normalnych rozmiarów dla dorosłych 🙂 Tak się objawia roztargnienie. Nie jednemu spodoba się duża kanapa, na której, naprawdę, będzie czuł się jak w domu.

Kukutu w całej okazałości

Kukutu w całej okazałości

Kącik dla dzieci

Kącik dla dzieci

Przyszliśmy do Kukutu z mężem na kawę i ciasto. Okazało się, że ciasta są tutaj tylko własnoręcznego wyrobu, co jak dla mnie ma ogromne znaczenie. Bardzo często pięknie wyglądające i przyozdobione ciasto nijak ma się do jego smaku. Tutaj dostajemy kawałek pysznego, domowego ciasta. Co więcej zawsze mamy jakiś wybór: klasyczna słodkość, coś wegańskiego lub z kaszą jaglaną. Bardzo miłą niespodzianką było otrzymanie do zamówienia po jabłku 🙂 Małżeństwo siedzące niedaleko nas, zamówiło pierogi. Muszę przyznać, że jak zobaczyłam talerz z nimi to aż, mi ślinianki zaczęły mocniej pracować. Ale i na to przyjdzie czas. Następnym razem pójdziemy do kukutu na obiad. Karta dań nie jest duża, co jest również zaletą, ponieważ danie przygotowywane są ze świeżych składników. Ja osobiście wolę kiedy kucharz informuje, że jakiś składnik się skończył i może zaproponować mi coś innego, niż wciskać na siłę jakieś mrożonki.

Załapałam się w końcu na jakieś zdjęcie :-)

Załapałam się w końcu na jakieś zdjęcie 🙂

Ja zamówiłam ciasto czekoladowe z karmelem i kiwi

Ja zamówiłam ciasto czekoladowe z karmelem i kiwi

Tutaj widzicie jabłka, które dotaliśmy

Tutaj widzicie jabłka, które dostaliśmy

Mąż zamówił ciasto z buraków i kremem mascarpone

Mąż zamówił ciasto z buraków i kremem mascarpone

Jabłek było pod dostatkiem

Jabłek było pod dostatkiem

Wchodząc do Kukutu Cafe, czujecie, że czas trochę zwolnił. Potęguje to jeszcze bardziej osoba Wojtka, stojącego za ladą. Obsługa nie jest wolna, ale macie wrażenie, że tu wszystko odbywa się na spokojnie. Co automatycznie uspokaja was. W Kukutu można organizować różne spotkania lub drobne eventy, a Wojtek jest otwarty na różne propozycje współpracy.

Co mi się w tym miejscu bardzo podobało? Wszystkie produkty są naprawdę wysokiej jakości. Nie dostaniecie tu byle jakiej kawy tylko specjalnie wybrane ziarna, ekstra zamawiane herbaty o różnych smakach. I w ogóle smaki odgrywają tu bardzo ważną rolę: imbir, mleko kokosowe, chilli, granat, czerwony pieprz itd. Połączenia w każdej wariacji kolorystycznej i smakowej. Na pewno nie można się tu nudzić.

Hasło na dziś

Hasło na dziś

kukutu-cafe-17

kukutu-cafe-15

Dodatkową zaletą tego miejsca jest to, że walczy o lokalny rozwój. Sama jestem z Jeleniej Góry, a oni próbują to miasto troszkę ożywić. Wspierają lokalne produkty i miejsca. Nie są negatywnie nastawieni do konkurencji, ponieważ i od nich można się czegoś nauczyć. Polecają wyroby innych: można znaleźć tu bardzo dobry olej kokosowy czy np. piękne rękodzieło Make My Wonderland (zresztą polecam jakbyście nie znaleźli jeszcze prezentów dla rodziny na święta).

Kubek Make My Wonderland

Kubek Make My Wonderland

Trochę się rozpisałam, ale najważniejsze, żebyście poszli i sami ocenili to miejsce. Pyszne ciasta, fajna atmosfera, ja mogę tutaj jedynie gorąco polecić.

Po więcej informacji oraz piękne zdjęcia zapraszam na facebooka Kukutu Cafe (link tutaj)

Adres: Nowowiejska 27, 58-500 Jelenia Góra, telefon: +48 794 383 343

Życzę wszystkim miłego dnia 🙂

Justyna

PS. Wpis nie jest sponsorowany, to tylko i wyłącznie moja opinia, no i mojego męża 🙂

 

Zapisz

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

20 + siedem =