Już jakiś czas temu zaczęłam dodawać wpisy na temat restauracji znajdujących się w okolicy Jeleniej Góry. Napływają one powoli, ponieważ większość czasu przebywam za granicą. Jednak plany na powrót są coraz bliższe, więc rozglądam się coraz częściej za miejscami, w których można byłoby smacznie zjeść. Już jakiś czas temu znaleźliśmy w samym centrum Jeleniej Góry jedną z lepszych Pizzerii w jakiej byłam, ale dopiero w zeszłym tygodniu nie zapomniałam aparatu 🙂

Nie jest to restauracja w której znajdziecie wszystko. Specjalizują się głownie w pizzy i praktycznie tylko to znajdziecie w stałym menu. Dodatkowo serwują tam również włoskie przysmaki takie jak sałatki czy desery, ale nie znajdziecie ich w stałym menu tylko na tablicy kredowej, która znajduje sie na jednej ze ścian i która zmienia się w zależności od dostępności składników.

i-love-pizza-2
Włoskie przysmaki na zamówienie

Sam lokal to ciekawe i klimatyczne miejsce. Całość jest utrzymana w lekko włoskich lub prowansalskich klimatach. Nie znajdziecie tam przepychu ani zbyt wielu kolorów. Dominuje biel: krzesła, stoliki, półki, ściany (oprócz tej jednej kredowej), całość przełamana jest czerwonymi obrusami w kratkę, które znajdują się na stołach. Poprzez piec do pizzy miejsce sprawia również bardzo przytulne wrażenie. Drewniane dodatki takie jak lampiony czy półki wykonane z drewnianych skrzynek na owoce potęgują wrażenie konkretnego klimatu. Dodatkowo można tam również kupić włoskie produkty.

i-love-pizza-1
Wnętrze w przyjemnym prowansalskim klimacie
i-love-pizza-7
Włoskie produkty na półkach ze skrzyń owocowych

A teraz przejdźmy do samej pizzy, w końcu to nasz gwóźdź programu. I love Pizza to pierwsze miejsce, w którym jadłam pizzę bez niczego, to znaczy bez dodatku ketchupu, sosu czosnkowego lub jakiegokolwiek innego sosu. Tam pizza nie wymaga jakichkolwiek dodatków, smakuje tak po prostu sama w sobie 🙂 Jak już wspominałam w karcie znajdziecie same pizze w liczbie 20 sztuk (menu tutaj). Nie mamy również wyboru wielkości pizzy, wszystkie są w podobnych rozmiarach czyli około 32 cm. Nie było to dla nas problemem, to czego nie zjadłam ja, zjadł za mnie mąż 🙂 Ale za to możemy sobie ją dowolnie skomponować tzn. każdą połówkę zamówić z czymś innym. To co widzicie u mnie na zdjęciach to pizza: I love pizza (z rukolą) i pizza alpejska (z salami i białym sosem). Pizza jest na cienkim cieście, przygotowywana jest na naszych oczach i co najważniejsze wypiekana jest w piecu opalanym drewnem, przez co jej smak jest jeszcze lepszy. Pizza nie zawsze jest idealna, czasem nierówno się zarumieni, ale nie możemy zapominać, że nie jest to wyrób gotowy tylko w całości przygotowywany przez kucharza i wypiekany w piecu do pizzy.

Przygotowywanie zamówionej pizzy
Przygotowywanie zamówionej pizzy
Pizza już w piecu
Pizza już w piecu

i-love-pizza-9

Produkt końcowy
Produkt końcowy

Na każdym stoliku znajdziemy np. oliwę z oliwek, gdybyśmy jednak potrzebowali jakiegoś dodatku. Wpis wyszedł mi w samych superlatywach, ale nic na to nie poradzę. Pizza tam naprawdę mi smakuje. W zeszłym roku mogłam przyczepić się do braku miejsc do parkowania, ale po otwarciu dosłownie 100m obok sporego centrum handlowego, problem sam się rozwiązał. Lokal może nie jest w dobrze widocznym miejscu, ale dla chcącego nic trudnego. Ten kto ma ochotę na dobrą pizzę na pewno znajdzie. Co jeszcze powinnam dodać? Na miłe słowo zasługuje również sympatyczna obsługa 🙂 pozdrawiam więc cały personel i oby tak dalej 🙂

A I love Pizza znajdziecie w Jeleniej Górze na ulicy Podwale 17A.

Dodatkowo odsyłam was na ich stronę I love Pizza oraz na facebooka gdzie znajdziecie piękne zdjęcia

Smacznego!!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz