Bez kategorii/ CIASTA I DESERY

Szybki deser z mascarpone i owocami

Coś łatwego, coś pysznego i coś dla wszystkich 🙂 Taki właśnie jest szybki deser z mascarpone, który mam dziś dla was. Warstwy owoców przełożone kremem z mascarpone i bitej śmietany są pyszne, a osoby które potrzebują wersji bardziej fit wystarczy, że zamienią krem na jogurt grecki. Dalej będzie pysznie i deserowo ale troszkę lżej.

Warstwę owocową podgrzałam, tak żeby owoce się rozpadły ale połączyłam ją dodatkowo z całymi owocami, żeby deser był bardziej treściwy. Wszystkim wielbicielom czekolady polecam przygotować sos czekoladowy i polać nim deser: niebo w gębie 🙂 Wiem co mówię, ponieważ w połowie deseru doszliśmy z mężem do wniosku, że jednak czegoś kakaowego nam brakuje i szykowałam ten sos na szybko. Jeszcze ciepłym polewaliśmy zimny deser. Totalna rozpusta 🙂

Szybki deser z mascarpone

Deser z mascarpone i owocami

Składniki na szybki deser z mascarpone na 3 duże pucharki (jak na zdjęciu) lub 6 mniejszych:

– 250 g mascarpone

– 200 ml śmietanki kremówki

– 1,5 łyżki cukru pudru

– owoce: u mnie około 200 g borówki, 200 g malin i garść czerwonego agrestu

– 1,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej

– opcjonalnie płatek żelatyny

Śmietankę kremówkę ubijamy z cukrem pudrem. Mascarpone miksujemy krótko w osobnej misce, a następnie łączymy delikatnie z ubitą śmietanką. Na czas szykowania owoców wstawiamy do lodówki.

Umyte owoce przekładamy do garnka i podgrzewamy aż zmiękną, puszczą sok i delikatnie się rozpadną. Dodałam do owoców łyżkę cukru ponieważ mój agrest był troszkę kwaskowaty. Gdy owoce się rozpadną dodajemy mąkę ziemniaczaną i zagotowujemy. Zdejmujemy z gazu. Gdyby owoce puściły bardzo dużo soku i po zdjęciu z gazu pozostawały bardzo płynne, można dodać płatek żelatyny. Owoce odstawiamy do ostudzenia.

Deser składamy warstwowo: łyżka kremu, łyżka owoców, dorzucając do masy owocowej całe owoce. Podajemy schłodzone.

Szybki deser z mascarpone

Pyszny deser warstwowy

szybki deser

Deser można przygotować również w wersji fit

Szybki deser z mascarpone

Deser z mascarpone i owocami

Smacznego!!!

Justyna

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

20 + siedemnaście =