Bez kategorii/ Karkonosze i Sudety atrakcje/ ZAMKI I PAŁACE

Zamek Frydlant

INFORMACJE OGÓLNE

Tel: +420 482 312 130, email: frydlant.rezervace@npu.cz, www: www.zamek-frydlant.cz lub Zamek Frydlant

DOJAZD:

Adres: Zámecká 4001, Frýdlant, 460 01.

Zamek leży w Czechach jednak dość blisko polskiej granicy. Jeżeli jesteście na urlopie w Świeradowie Zdroju to dojazd zajmie wam jakieś 15 minut. Zamek jest też bardzo dobrze oznaczony więc nie sposób nie trafić.

U podnóża zamku znajduje się płatny parking (60 koron = 9,60 zł), natomiast jakieś 200 metrów poniżej zamku znajdziemy dość duży parking bezpłatny.

Dojazd do zamku z Jeleniej Góry

GODZINY OTWARCIA:

Zamek jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 09:00 – 16:00 (w kwietniu i październiku do 15:30) WAŻNE!!! Zamek jest otwarty tylko od kwietnia do października

Zamek zwiedzamy tylko z przewodnikiem. Mamy do dyspozycji przewodnika polskiego. Na miejscu byliśmy o 9 rano, a na zamek z przewodnikiem weszliśmy o 10.

CENNIK:

Osoba dorosła: 260 koron = 41 zł (cena za bilet z przewodnikiem)

Dzieci 6-15 lat i emeryci: 190 koron = 30 zł

Dzieci do lat 6: za darmo

WAŻNE!!! W kasie biletowej można płacić tylko koronami czeskimi lub kartą. Oczywiście uwzględniają wyjątki. Mogliśmy zapłacić złotówkami ponieważ nie działał im portal ale zapłaciliśmy według ich prywatnego kursu (czyli wyższego niż w kantorze).

W zależności od tego jak duża jest grupa, zwiedzanie trwa od 1.45 h do 2 h.

Informacja dodatkowa: wewnątrz zamku obowiązuje całkowity zakaz filmowania i robienia zdjęć. Wyjątek stanowi dziedziniec oraz kuchnia.

Dziedziniec

zamek frydlant

Przepiękne widoki

Muszę przyznać, że ten zamek zrobił na mnie ogromne wrażenie, głównie dlatego, że wewnątrz wszystko jest zachowane. Wchodząc do komnat mamy wrażenie, że ktoś przed chwilą pił tu herbatę i wyszedł właśnie na spacer 🙂 Żałowałam, że nie można robić zdjęć, ponieważ wszystkie pomieszczenia były w pełni wyposażone: od dywanów, poprzez meble, zastawy, lustra, a nawet częściowo garderobę. Przykładem może być kuchnia, którą akurat wolno fotografować

zamek frydlant

Kuchnia

zamek frydlant

Kuchnia

Zwiedzanie rozpoczynamy poprzez wejście na pięknie wybrukowany dziedziniec, gdzie łączą się dwie epoki czyli średniowieczny z renesansowym pałacem. Wewnątrz oprócz kuchni zwiedzimy też zbrojownie, salony, jadalnie, kaplicę, a nawet ówczesne toalety.

Wejście do zamku

zamek frydlant

Brama wjazdowa

Na terenie zamku znajduje się dość spory park po którym można spacerować np. w oczekiwaniu na przewodnika. Na terenie parku znajdują się również toalety. Jest to ważne żeby z nich skorzystać, ponieważ po wejściu na zamek nie mamy takiej możliwości, a trzeba wziąć pod uwagę, że zwiedzanie trwa prawie 2 godziny.

PS. Zamek jest też gratką dla smakoszy piwa. Ponieważ dawni właściciele mieli własny browar który przetrwał do dziś. W drodze na bezpłatny parking można się zaopatrzyć w ten regionalny produkt

zamek frydlant

Brama wejściowa znajdująca sie przy kasach

Serdecznie polecam ponieważ naprawdę warto 🙂

Pozdrawiam

Justyna

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Zamek Grodziec - Relaxtime
  2 lipca 2019 at 14:56

  […] się doinformować, że wewnątrz znajdują się głównie repliki, w przeciwieństwie do np. Zamku Frydlant. Jednak byłam tak pozytywnie zaskoczona, że z chęcią wróciłabym tam jeszcze raz. Dlaczego?? O […]

 • Reply
  Świeradów Zdrój atrakcje – co zwiedzić ? – przewodnik – Mr.Regeneris
  9 listopada 2020 at 14:28

  […]       – Zamek Frydlant […]

 • Leave a Reply

  2 × 2 =