Najlepszy sernik kokosowy. Oj tak to szczera prawda. W ogóle wydaje mi się, że jest to jeden z lepszych przepisów na sernik jakie robiłam, nawet gdyby była to wersja bez kokosa. Wszystkie trzy warstwy idealnie do siebie pasują. Kruchy spód nie wyszedł twardy i super kakaowy. Serowa masa kokosowa wyszła lekka i puszysta. A następnego dnia smakował jeszcze lepiej. Do tego polewa czekoladowa w fajnych proporcjach: nie za dużo i nie za mało. Rozpisałam się o walorach smakowych ale musze jeszcze dodać, że sernik jest naprawdę prosty w wykonaniu. Nie ma przy nim żadnych skomplikowanych zabiegów. I na pewno każdemu się uda.
Najlepszy sernik kokosowy przepis na blaszkę 20×20 cm:
Kakaowy spód:
- 200 g mąki
- 1 łyżka kakao
- 3 łyżki cukru
- 1 żółtko
- 100 g masła
Masa serowo kokosowa:
- 750 g twarogu (wymieszałam 500 g mascarpone z 250 g twarożku)
- 2 jajka (plus białko ze spodu)
- 0,5 szklanki cukru
- 1 cukier waniliowy
- 100 ml śmietanki kremówki 30%
- 0,5 opakowania budyniu waniliowego (proszek)
- 50 g wiórek kokosowych
Polewa czekoladowa:
- 70 g czekolady gorzkiej
- 70 ml śmietanki kremówki
- wiórki kokosowe + płatki migdałów do posypania
WYKONANIE:
Kakaowy spód. Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Foremkę wykładamy papierem do pieczenia. Wszystkie składniki miksujemy mikserem na wolnych obrotach lub zagniatamy rękami do momentu całkowitego połączenia składników. Ciasto przekładamy do foremki. Palcami go rozgniatamy tak by dopasować ciasto do foremki. Nakłuwamy ciasto widelcem i pieczemy 15 minut w 180 stopniach. Odkładamy do lekkiego ostudzenia.
Masa serowa. Jajka miksujemy z cukrami. Dodajemy twaróg i śmietanę. Miksujemy. Dodajemy budyń oraz wiórki kokosowe i znów miksujemy tylko do momentu połączenia składników. Masę przelewamy na kruchy spód. I pieczemy 60 minut w 160 stopniach. Studzimy w lekko uchylonym piekarniku.
Polewa. Gdy ciasto jest ostudzone szykujemy polewę. Podgrzewamy śmietankę, wrzucamy do niej połamaną czekoladę i mieszamy, aż składniki się rozpuszczą i połączą. Masę przelewamy na sernik i posypujemy wiórkami oraz płatkami migdałowymi. Sernik trzymamy w lodówce.
Z foremki wykroiłam 16 porcji. Jedna to 370 kcal.
Smacznego!!!
Justyna
PS. Sernik według przepisu @c_aska_
No Comments