Bez kategorii/ BEZ PIECZENIA/ CIASTA I DESERY/ CZEKOLADOWE WYPIEKI/ DESERY/ PRALINY, CIASTECZKA i MUFFINY

Przekąska w 10 minut – daktyle z masłem orzechowym w czekoladzie

zdrowy deser

Przekąska w 10 minut – daktyle z masłem orzechowym w czekoladzie. Czyli dokładnie to co zostało już napisane. Czas oczekiwania to jedynie chwila na stężenie czekolady. A sama przekąska jest ekspresowa w przygotowaniu. Najważniejsze, żeby mieć już wypestkowane daktyle. Daktyle są nadziewane masłem orzechowym, ale z powodzeniem można zastąpić go jakimkolwiek innym kremem lub smarowidłem. Do napełnienia daktyli wykorzystałam rękaw cukierniczy. Ale i w tym przypadku można go łatwo zamienić. Wystarczy niewielki woreczek np. śniadaniowy, w którym obetniecie jeden z rogów.

Przekąska w 10 minut, przepis:

Składniki:

  • około 17 sztuk wypestkowanych daktyli
  • około 2 łyżek masła orzechowego
  • 50 g czekolady gorzkiej (użyłam 80%)

Wykonanie:

Czekoladę wrzucamy do niewielkiej miseczki i rozpuszczamy. Można to zrobić w mikrofali lub kąpieli wodnej. Ja wsadziłam miseczkę z czekoladą do większej miski w której była gorąca woda. Odstawiamy do lekkiego ochłodzenia, w tym czasie szykując daktyle.

Do woreczka przekładamy masło orzechowe. Każdego daktyla napełniamy masłem orzechowym i odkładamy na deskę do krojenia, wyłożoną papierem do pieczenia. Następnie każdego daktyla „maczamy” w czekoladzie i przy pomocy widelca odkładamy na papier. Wstawiamy je do lodówki na chwilę, tak by czekolada stężała.

Poniżej znajdziecie filmik pomocniczy.

Jeden daktyl to w tym przypadku 42 kcal.

Przekąska w 10 minut
Przekąska w 10 minut
daktyle w czekoladzie
Daktyle w czekoladzie z masłem orzechowym
zdrowa przekąska
Zdrowa przekąska w 10 minut

Smacznego!!!

Justyna

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

pięć × jeden =