Podzieliłam się z wami kiedyś wrażeniami z mojej prywatnej drewnianej kuchni w bieli (wpis znajdziecie tutaj). Było to ciekawym doświadczeniem, które wzbudziło wasze zainteresowanie. Postanowiłam stworzyć cykl wpisów o kuchniach w różnych wariacjach kolorystycznych oraz o różnych stylach. Zdjęcia, które znajdę dla was w sieci będą najprawdopodobniej opatrzone moimi komentarzami, ale będzie to tylko moje prywatne zdanie na temat konkretnej kuchni (fotografii). Mam nadzieję, że może dzięki tym artykułom, ktoś z was znajdzie dla siebie jakieś podpowiedzi lub inspiracje. Jak wszyscy wiemy: internet internetem, a rzeczywistość zazwyczaj pokazuje inne efekty. Dlatego w przyszłości chciałabym zaskoczyć was innym projektem: bardziej na żywo 🙂 Nie będę zdradzać szczegółów 🙂
Pierwsza na tapecie pojawi się dziś kuchnia w kolorze szarym. Jest to ostatnio dość modny kolor kuchni, jednak w zależności od dobranych dodatków, każda z nich będzie wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście kolor szary posiada bardzo wiele odcieni: od jasnego szarego po prawie grafit. Te najjaśniejsze odcienie prezentują się świetnie prawie w każdej kuchni. Natomiast z ciemniejszymi trzeba uważać, żeby kuchnia nie wyszła zbyt ponura. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby w takiej kuchni nie było dostatecznie dużo światła dziennego.
To by było tytułem wstępu. Popatrzcie na zdjęcia 😉 Macie swoich faworytów?
Duża kuchnia w szarościach jednak przełamana białym fartuchem z kafelek oraz kilkoma białymi wiszącymi szafkami. Klasyczny styl szafek współgra z drewnianym blatem.
Kuchnia bardziej nowoczesna. W tym przypadku szary dominuje na szafkach wiszących, blacie, szklanym fartuchu oraz podłodze. Kuchnia jest niewielka i szarości przełamane są białymi szafkami stojącymi oraz białą wyspą, która pełni tutaj również formę barku.
Szara kuchnia nie musi być równoznaczna z szarymi szafkami. Na zdjęciu widzicie, że kolor ten wykorzystany został jedynie na podłodze oraz ścianie. Szafki, blat oraz dodatki, dla rozjaśnienie pomieszczenia, użyte są kolorze białym
Kolejny przykład ograniczenia koloru szarego do fartucha oraz ścian w kuchni. Osobiście pomalowałabym ściany na inny kolor, ale to kwestia gustu. Swoją drogą kuchnia jest naprawdę ogromna.
Nie zaprzeczycie, że drewno doskonale pasuje do szarych kuchni, zresztą drewno pasuje prawie do wszystkiego 🙂 Ociepla ją i dodaje ciekawego charakteru.
Szary łączy się nie tylko z białym kolorem. Szary współgra z większością kolorów w palecie. Przykładem jest zdjęcie powyżej z niebieskimi szafkami wiszącymi. Całość tworzy nowoczesną kuchnię z błyszczącymi frontami, stonowaną ale jednocześnie przełamaną ciekawym dodatkiem. Poniżej widzicie akcent w postaci zielonej ściany. Kolor nie jest tak rażący jak w przykładzie powyżej i stanowi fajne, praktyczne połączenie (ponoć zielony uspokaja).
Zdecydowanie ciemnoszara kuchnia nie jest w moim stylu. Jest po prostu… za ciemna. Dobrze, że ma dość spore okno, które ją rozświetla. Jak dla mnie, troszkę za dużo się tu dzieje. Błyszczące fronty w których odbija się lekko mozaikowa podłoga zdecydowanie, białe kafelki od samej podłogi i jeszcze do tego ciemna fuga pomiędzy nimi. Czegoż mi tu za dużo.
Mam dla was jeszcze jedno fajne zdjęcie. Pokazuje ono jak wiele odcieni ma kolor szary 🙂
Osobiście uwielbiam drewno więc pewnie wybrałabym którąś opcję z drewnianym blatem. Chociaż zielony jest moim ulubionym kolorem, więc taka zielona ściana też wchodziłabym w grę. Całe szczęście, że mam już swoją kuchnie i nie muszę stać przed takimi dylematami 🙂 Zapraszam do kolejnych inspiracji w innych kolorach, a nowego projektu z kuchniami oczekujcie już wkrótce.
Życzę miłego dnia
Justyna
4 komentarze
Ania
12 lutego 2017 at 21:10Piękne kuchnie. Podobają mi się wszystkie. 🙂
Płytki Kuchenne Końskie
20 marca 2019 at 10:55Super pomysły na piękną kuchnię 🙂
Justyna
21 marca 2019 at 12:33Dziękuję 🙂
Szyszka
15 lipca 2020 at 10:22Ciekawe inspiracje, mi udało się zakupić nowe meble kuchenne od firmy Meble Lupus https://meblelupus.pl/ z Elbląga.