Bez kategorii/ BEZ PIECZENIA/ CIASTA I DESERY/ DESERY

Batoniki Bounty – przepis

Batoniki Bounty przepis

Przepis na batoniki Bounty „chodził” za mną już jakiś czas. Jest to druga wersja tych popularnych smakołyków na blogu (pierwszą znajdziecie tutaj). Znalazłam jeszcze jedną wersję i z chęcią ją przetestuję, żeby porównać wszystkie trzy. Jednak jej składnikiem jest mleko kokosowe, a tu gdzie obecnie jestem, niestety nie mam do niego dostępu. Ale już widzę, że ten przepis jest smaczniejszy od poprzedniego. Jest też bardzo prosty w przygotowaniu, ponieważ masa ma fajną konsystencję i łatwo jest uformować batoniki lub praliny. A zrobiłam obie wersje: kuleczki na raz i małe batoniki na dwa gryzy 🙂 Brakło mi gorzkiej czekolady, więc część obtoczyłam w mlecznej i tez nie było źle 🙂

Batoniki Bounty – przepis:

Składniki na 30 porcji (15 batonów i 15 kuleczek)

– 200 g wiórek kokosowych

– 100 ml śmietanki 36%

– 70 g cukru pudru

– 70 g masła

Dodatkowo:

– 200 g czekolady ( część zrobiłam w gorzkiej, a część w mlecznej)

Wiórki kokosowe mieszamy z cukrem pudrem. Śmietankę i masło podgrzewamy do momentu rozpuszczenia masła i połączenia się składników. Przelewamy do wiórek i dokładnie mieszamy, żeby wszystkie składniki były oblepione. Odstawiamy do lodówki na minimum 2-3 godziny, żeby wiórki dobrze nasiąknęły. Ja zostawiłam je w lodówce na noc.

Po tym czasie bierzemy do rąk dowolną ilość masy i formujemy kulki lub batoniki lub po prostu dowolne kształty. Odkładamy je na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy na chwilkę do lodówki. W tym czasie w kąpieli wodnej lub w garnuszku z grubym dnem rozpuszczamy czekoladę. Każdą pralinę obtaczamy w czekoladzie, pomagając sobie widelcem lub wykałaczką i znów odkładamy na papier do pieczenia (leżący na blaszce) i całość wstawiamy do lodówki.

Musze przyznać, że batoniki wyszły pyszne, a dodatkowo fajnie orzeźwiające, ponieważ jedliśmy je prosto z lodówki. Chyba następnym razem wcisnę do każdej kulki migdał. Może być jeszcze pyszniej.

Batoniki Bounty przepis

Batoniki Bounty przepis

Batoniki Bounty przepis

Kokosowe batoniki

Praliny kokosowe

Praliny kokosowe

batoniki kokosowe

Batoniki kokosowe

Smacznego!!!

Justyna

PS. Źródło przepisu blog Moje Wypieki

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

2 + 16 =